JSME NEJVĚTŠÍ POSKYTOVATEL
OUTDOOR ŘEŠENÍ
V ZÁPADNÍCH ČECHÁCH

Plzeňané ladí novou televizi

2. 12. 2016,

Od začátku listopadu se můžete v Plzni setkat s novou televizí "Plzeň TV", která je součástí mediální skupiny Euronova Group podnikatele Radka Nováka. Ta získala rozhodující podíl v televizní stanici dřívější Plzeňské 1.

Televize Plzeň TV má jasnou filozofii. "Chceme dělat kvalitní zpravodajství a zároveň zajistit klientům skupiny Euronova Group efektivní kampaň prostřednictvím komplexního řešení v jejich propagaci," uvedl Radek Novák na webových stránkách Euronova Group.

"Díky tomu jsme vstoupili i na trh s televizní reklamou," pokračoval majitel mediální společnosti Euronova Group.

"Věříme, že přinese kvalitní zpravodajství. Osobně si myslím, že dělat zprávy je výsada a my bychom chtěl dělat zprávy lepší a nezávislé," doplnil Radek Novák.

Radek Novák, majitel mediální skupiny Euronova Group

Jedním z prvních kroků v televizním vysílání byla změna názvu televize na Plzeň TV a propojení televizní stanice se zpravodajským portálem Plzen.cz. Zároveň dochází k vývoji mobilní aplikace pro Plzeň TV a rozšíření televizního terestrického vysílání o internetové. Mobilní aplikace Plzeň TV je dostupná jak prostřednictvím Android tak iOS. "Chcete vědět, čím žije Plzeň a kde se co děje? Zajímá vás, co se stalo ve vaší ulici nebo čtvrti? Pak si nalaďte," lákají v reklamním spotu Klára Kovaříková a Markéta Lukasová, které provázejí zpravodajskou relací. Premiérové zprávy vysílá stanice každý den v 18 hodin.

"Práce před kamerou a v televizním zázemí je místo, kde se cítím jako ve svém živlu. Doufám, že budu moci podávat divákům pestré a zajímavé informace, které je vedomostně obohatí a přinesou jim to, co od kvalitního televizního zpravodajství očekávají," řekla na startu vysílání moderátorka Markéta Lukasová.

Plzeň TV připravuje ale i spoustu magazínů týkajících se kultury, sportu, životního stylu i politiky. Chystá rozhovory s osobnostmi, aktuality i pohledy do minulosti Plzně. Má za cíl mapovat veškeré dění na Plzeňsku, její diváci budou mít příležitost pravidelně se prostřednictvím televizní obrazovky setkávat v řadě zábavných a publicistických pořadů se známými osobnostmi regionu, ale i dalšími zajímavými lidmi.

Nechybí ani pořad o vaření - Dobrou chuť s Petřem Jančaříkem nebo Automoto trendy s Jonášem Novotným. Pro mladší generaci je připraven pořad Lifestyle, v němž se moderátorské úlohy ujali Vláďa Jaroš a Alex Hrdinová.

Moderní technika a propracovaná grafika zase umožní tvorbu kvalitních výstupů.

"Televizní studio využívá nejdokonalejší televizní systém dostupný na trhu od firmy Newtek. Mimo jiné má k dispozici několik virtuálních prostředí, která můžeme měnit podle jednotlivých pořadů," upozornil vedoucí techniky Jan Kabát.

Do týmu Plzeň TV patří i kameraman Lukáš Rumpík: "každé ráno se těším na zajímavé události a nové lidi, které během své práce poznávám. Tím obohacují svůj život, a to mě posouvá kupředu. Díky tomu mám tuhle práci rád," vyjádřil se v rozhovoru na webu plzen.cz.

Mediální skupina EURONOVA GROUP se rozšiřuje od roku 2013, kdy se její součástí stal zpravodajský portál www.plzen.cz. V roce 2014 se společnost stala vlastníkem reklamní agentury W & P a spojila dvě největší sítě reklamních billboardů v jednu společnost. O rok později pak mediální skupina připojila reklamní agenturu Korekt. 

Součástí mediální skupiny je i polygrafická výroba, která poskytuje služby v oblasti flexo-tisku a digitálního velkoformátového tisku Tiskárna Euronova. Poslední akvizicí, již dlouho očekávánou, byla právě koupěl televizního kanálu Plzeňská 1.

 

CHCETE BÝT INFORMOVÁNI O NAŠICH INOVACÍCH A NOVINKÁCH?

PARTNEŘI A PROJEKTY

KDO S NÁMI INZERUJE..